Cevizli Mah. Kastamonu Sk. No:23/17 Adalet İş Merkezi, 34865 KARTAL İSTANBUL
trenfrdearru

Ağır Ceza Avukatı

07.02.2019
937
Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza avukatı olarak kanunumuz da avukatlar arasında bir ayrım yapılmamıştır. Böyle bir uzmanlık da yoktur. Öyleyse, ağır ceza avukatı olarak denilince ağır ceza mahkemelerinde görülen ve bu alan üzerinde birçok dosya almış ve tecrübe kazanmış meslektaş gelmektedir. Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen bu davalarda savunma özgürlüğü bağlayıcılık yönünden çok önemlidir. Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından adliyelerde hangi ağır ceza mahkemelerinin hangi davalara bakacağına ilişkin görevlendirilmeler yapılmaktadır. Ağır Ceza Mahkemelerinin Görev Alanına Giren Suçlar Yönünden Yeni İhtisas Mahkemeleridir. Her mahkemenin ihtisas yönünden yetkili olduğu suçlar olduğu gibi her avukatın da ihtisaslaştığı yani tecrübe kazandığı davalar olmalı ve bu konularda ilerlemelidir.

Eğer hakkınızda ağır ceza mahkemesinde bir dava açıldıysa mahkumiyet edilme riskinizin azımsanmayacak derecede olduğunu sakın unutmayın. Bu dönemde çevrenizde “bu davadan birşey olmaz, pek önemseme, bu dava seninle alakalı” değil gibi pek çok dost nasihatı ile hareket etmeyiniz. Ağır ceza davalarının bir kısmı soruşturma aşamasında bir çoğu ise kovuşturma aşamasında etkin pişmanlık ve zararların giderilmesine müteakip olası mahkumiyet sürenizi direk azaltabilecek veya ortadan kaldıracak olmakla birlikte profesyonel avukat yardımı almamış olmanız bu imkanlardan faydalanamayacağınız ve hak kaybına uğrayacağınız demektir. Ceza avukatı seçmeniz diğer seçimlerinizle pek benzemez. Özgürlüğünüzün savunucusu olan hak arama hürriyetini en iyi ve en etkin yapan bir avukat ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ağır ceza avukatı, ceza avukatı gibi kanuni terimi ayrılmış bu konuda spesifik bir çalışma alanı yaratılmış bir avukatlık ünvanı bulunmamaktadır. Avukatlık kanuna göre böyle bir ayrım olmasada ağır ceza dosyaları üzerine çalışma yapan ciddi sayıda ceza avukatlarını mevcuttur. Ağır ceza avukatı gibi bir terim dosya tecrübesine göre söylenmiş olsa da diğer yeni mezun ve ceza davalarına merak salmış, muhakeme, araştırma ve hırslı bir karaktere sahip ceza avukatı her işte başarılı olacağı gibi ağır ceza avukatlığı diye tabir edilen davaların da üstesinden gelebilecektir.

Maddi konularda uygun fiyata bir avukat aramak yerine bu maddi konuya en son öncelik vermenizi öneriyoruz. Burada konu özgürlüğünüz olduğunu düşündüğünüzce sizin için vaktini, emeğini koyacak ve dosyaya iyi çalışacak bir avukat ile çalışmanız en doğru tercih olacaktır. HİÇBİR AVUKAT EN BAŞTA ALACAĞI ÜCRETİ KRİTER ALMAZ VE ALMAMALIDIR. Sizlerde ceza avukatı seçerken birçok avukat ile görüşebilirsiniz. Ancak Seçiminizi ÜCRET KONUSUNA göre yapmayınız.

Ceza davasını üstlenecek avukat ile yüzyüze görüşmenizi aklınızdaki soru işaretleri tamamen anlatmanızı ve en önce sizin güvenmeniz çok önemlidir. Her ceza avukatı, araştırmak, yorumlamak, dosyayı okumak ve muhakeme yeteneği ile dosya değerlendirmelerinde farklılık olabilmektedir. Kendi bilgilerinizi lütfen küçümsemeyin. Kendi hayat tecrübeleriniz size bu kararı vermenizde oldukça yardımcı olacaktır.

Kasten adam öldürme, kasten adam öldürmeye teşebbüs, adam öldürme, Kasten adam öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi, Taksirle birden fazla kişi öldürme, Yağma, irtikap, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas, Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, Düşmanla işbirliği yapmak, Devlete karşı savaşa tahrik, Temel milli yararlara karşı hakaret, Yabancı devlet aleyhine asker toplama, Askeri tesisleri tahrip ve düşman askeri hareketleri yararına anlaşma, Anayasayı ihlal, Düşman devlete maddi ve mali yardım, Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı, Yasama organına karşı suç, Hükümete Karşı Suç, TC. Hükümetine karşı silahlı isyan, silahlı örgüt, silah sağlama, suç için anlaşma, Askeri Komutanlıkların gasbı, Yabancı hizmetine asker yazma veya yazılma, Savaş zamanında emirlere uymama, Savaş zamanında yükümlülüklere uymama, Savaşta yalan haber yayma, Devletin güvenliğine ilişkin belgeler, Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme, Siyasal veya askeri casusluk, Devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, Gizli kalması gereken bilgileri açıklama, Uluslararası casusluk, Devlet sırlarından yararlanma, Devlet hizmetlerinde sadakatsizlik, Yasaklanan bilgileri temin, Yasaklanan bilgilerin casusluk amacı ile temini, Yasaklanan bilgileri açıklama, Yasaklanan bilgileri siyasal ve askeri casusluk amacıyla açıklama, Taksir sonucu casusluk fiillerinin işlenmesi, Devlet güvenliği ile ilgili belgeleri elinde bulundurma ile ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren suçlarla ilgili dava ve işlere; Soykırım, İnsanlığa karşı suç, İnsanlığa karşı suç için örgüt kurmak-yönetmek-üye olmak, Göçmen kaçakçılığı,İnsan ticareti, İşkence, Çocuk düşürtme (nitelikli halleri), Cinsel saldırı, Çocukların cinsel istismarı, Reşit olmayanla cinsel ilişki (nitelikli haller), Nitelikli Yağma, Radyasyon Yayma, Zehirli Madde Katma, Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, Zimmet, Rüşvet… bakmakla ağır ceza mahkemeleri görevlidir.

Ağır ceza avukatı olarak dosyanızı almış avukat sizi mutlaka beraat ettirecektir gibi bir düşünce içine girmeyiniz. Ülkemizde temyiz aşamasında bozulan birçok dava olmaktadır. Bu davalar belki temyiz aşamasında umulan bir sonuç elde edilemeyebilir. Kesin bu davadan beraat edermiyim gibi bir garanti kimse veremez.

Bu davalar arasında ülkemizde en çok rastlananları ;

Yağma ( Gasp Suçları ) , Nitelik Yağma ( Gasp ) , Kasten Adam öldürme, Kasten adam öldürmeye teşebbüs, kaçakçılık, işkence, uyuşturucu ticareti, cinsel istismar , cinsel saldırı , insan ticareti suçu, dolandırıcılık gibi suçlar yer almaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz davalar sonucunda hak kayıpları yaşama durumları söz konusu olabilme ihtimali yüksek olmasından ötürü mutlaka bir avukatla ile temsil edilmenizi sağlayınız.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. Sezgin dedi ki:

  sayın ceza avukatım, kız arkadaşıma kullandığı watsapptan başka bir arkadaşı ağza alınmayacak küfürler etti. Buna dava açabilirmiyiz.

  1. Av. Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Hakaret suçuna ilişkin yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca dava açabilirsiniz.

 2. mehmetali dedi ki:

  merhaba sah…com sitesi üzerinden araç satışı için insanlardan kapora toplayıp kaçan kişi nasıl cezalandıırlır? dekontlar hepsi var. başkalarıda yatırmış

  1. tevfikyi dedi ki:

   Bu kişi, sahte bir ilan ile sırf kapora getirisi için ilan yayınlayıp haksız kazanç sağlıyorsa “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ” suçunu işlediği iddiasıyla davası görülür. Kendinize yakın bir avukat ile hukuki destek alarak davanızı açabilirsiniz.

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.