iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Boşanma Davasında Otel Kayıtlarına Ulaşılabilir mi?

23.02.2022
Boşanma Davasında Otel Kayıtlarına Ulaşılabilir mi?

Zina sebebiyle boşanma davalarında en önemli delillerden birisi de otel kayıtlarının dosyaya alınmasıdır.  Mahkemece boşanma davasında ilgili kişinin otel kaydı teknik olarak istenmesi mümkündür. Bazı mahkemeler birlikte kaldığı 3.kişinin ismini vermek istemese de doğru olan 3.kişinin de isminin yer aldığı şekilde mahkemeye bildirilmesidir.  Bu bilgilerde 3.kişi ile birlikte hangi odada kaldıklarıda yer almalıdır.

Mahkeme Kararına Rağmen Otelin Müşterisine ait Bilgileri vermemesi

Mahkeme gerek görürse ilgili otele de müzekkere çıkararak bilgi talebinde bulunabilir. Bu durumda otel gerekli cevapları süresinde vermediği takdirde otel müdürü veya sorumluları hakkında tanıklar hakkındaki hükümler uygulanarak zorla getirilme kararı tanzim edilebilir. Meslektaşların çoğu zaman bu konuda hakimin yetkisi olmadığı hususunda öngörüleri bulunmuş olsada  HMK 221/2-3’e göre tanık hükümleri uygulanacağına bahisle çağrıya rağmen uymadığı takdirde HMK 245 uygulama hakkına sahiptir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp