Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No: 3 İç Kapı: 2 Çağlayan/İstanbul PK 34403
trenfrdearru

Emekli Maaşı Muvafakatname Kaldırma

31.01.2020
181
Emekli Maaşı Muvafakatname Kaldırma

Emekli maaşına muvafakatname son dönemlerde yasayı dolaşan yasal tefecilerin kullandığı bir metodu haline geldi. Çağlayan adliyesinde emeklilere faiş fiyatlarla kredi çektirip güya karşılığında bir mal genelde telefon satmış gibi gösterip 3 bin lira verip 20 bin lira tutarında icra takibi başlatıp aynı günde bu kişilere imza attırarak emekli maaşlarının tümünün icra dosyasına yatırılması hususunda muvafakat alanlara operasyon düzenlenerek aralarında memurlarında olduğu birçok kişi gözaltına alındı. İnsanların zaaflarından yararlanarak içinde bulunduğu acziyetten yararlanıp bu şekilde yapılan tefecilik suçunun bir türevi konumundadır. Bu şirketlerin vekilliğini yapan avukatlar umarım bu işleri bilmeden yapıyordur diye ümit ediyorum.

Tarafıma ulaşan mağdurlar genelde yaşlılar ve bu konularla alakalı Cumhuriyet Başsavcılıklarına gerekli girişimlerde bulunulması neticesinde ilgili kişiler hak ettikleri cezalara çarptırılmıştır.

Emekli Maaşına Muvafakatname İcra Müdürü

İcra müdürlüğünde kendisine tebligat süresinden vazgeçilmesi ve bunun yanında emekli maaşının tamamının muvafakatine ilişki talebini icra müdürlüğü reddetmelidir. Kamu düzeni ile yakından olan bu husus gün geçtikçe artmakta ve icra müdür veya icra müdür yardımcılarının bu şekilde gelen talepleri reddetmesi gerekmektedir.

Emekli Maaşına Muvafakatname

Emekli maaşına muvafakatname kaldırılması talebi icra hukuk mahkemesine yapılmalıdır. İcra hakimi bu talep üzerine aşağıda paylaşacağım Yargıtay kararları doğrultusunda muvafakatnamenin kaldırılmasına karar verecektir.

Emekli Maaşına Muvafakatname İptali

Emekli maaşına muvafakatname daha sonradan süresiz şikayete tabi olduğunu belirtmek durumundayız. Borçlunun kendisine yapılan baskı ve telkinlerle imza attığı taahhüt ve muvafakatnamenin geçerliliği bulunmamaktadır. Bu haliyle 1/4 dahi olmak üzere mahkeme tüm işlemi geçersiz saymalıdır.  Çünkü işlem yokluk hükmüne haizdir.

Emekli Maaşına Muvafakat Nasıl Olmaktadır ?

Emeklilerin kimisi daha önce hakkında bulunan icra takipleri yüzünden kara listeye alınmaktadır. Bu kişilere ulaşmak isteyen kötü niyetli tefeciler internet aramalarında reklam vererek bu kişileri ağına düşürüp karşılığında telefon vermiş gibi gösterip fatura düzenlemek suretiyle kişilere verdikleri tutarın neredeyse 10 katına kadarını talep etmektedirler.  İnsanların içinde bulunduğu zor durumdan yararlanıp onlardan faydalanan bu kişilikler ağına düşürdükleri kişiler icra müdürlüklerinde imza attırarak emekli maaşının tümünü ele geçirmektedirler.

Emekli Maaşına Muvafakatname Geçerli midir?

Yargıtay içtihatına göre muvafakatnamenin şekil şartları geçerli olduğu takdirde muvafakatname geçerli olabilecektir. Benim düşünceme göre kanunen korunan hukuki değerler kişileri kendisinden bile korumalıdır. Bu sebeple nafaka borçları harici emekli maaşına haciz konulmaması gerekmektedir. Ancak kimi mahkemeler tebligatı  kesinleşmiş bir borca karşı daha sonra muvafakatname verilmesinin yeterli olduğu düşüncesindedir.

Emekli Maaş Haczi Muvafakat İptali Dilekçesi

Emekli maaş haczi muvafakat iptali dilekçesi için icra iflas konularında tecrübesi olan bir avukat ile yürütülmesi mümkün olabileceğini belirtmek istiyorum.

Emekli Maaşından Muvafakat Kaldırma

emekli maaşındaki muvafakat nasıl kaldırılır

emekli maaşının kesilmesine muvafakat

emekli maaş haczi muvafakat iptali

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.