Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearru

Emekli Maaşı Muvafakatname Kaldırma

31.01.2020
Emekli Maaşı Muvafakatname Kaldırma

Emekli maaşına muvafakatname son dönemlerde yasayı dolaşan yasal tefecilerin kullandığı bir metodu haline geldi. Çağlayan adliyesinde emeklilere faiş fiyatlarla kredi çektirip güya karşılığında bir mal genelde telefon satmış gibi gösterip 3 bin lira verip 20 bin lira tutarında icra takibi başlatıp aynı günde bu kişilere imza attırarak emekli maaşlarının tümünün icra dosyasına yatırılması hususunda muvafakat alanlara operasyon düzenlenerek aralarında memurlarında olduğu birçok kişi gözaltına alındı. İnsanların zaaflarından yararlanarak içinde bulunduğu acziyetten yararlanıp bu şekilde yapılan tefecilik suçunun bir türevi konumundadır. Bu şirketlerin vekilliğini yapan avukatlar umarım bu işleri bilmeden yapıyordur diye ümit ediyorum.

Tarafıma ulaşan mağdurlar genelde yaşlılar ve bu konularla alakalı Cumhuriyet Başsavcılıklarına gerekli girişimlerde bulunulması neticesinde ilgili kişiler hak ettikleri cezalara çarptırılmıştır.

Emekli Maaşına Muvafakatname İcra Müdürü

İcra müdürlüğünde kendisine tebligat süresinden vazgeçilmesi ve bunun yanında emekli maaşının tamamının muvafakatine ilişki talebini icra müdürlüğü reddetmelidir. Kamu düzeni ile yakından olan bu husus gün geçtikçe artmakta ve icra müdür veya icra müdür yardımcılarının bu şekilde gelen talepleri reddetmesi gerekmektedir.

Emekli Maaşına Muvafakatname

Emekli maaşına muvafakatname kaldırılması talebi icra hukuk mahkemesine yapılmalıdır. İcra hakimi bu talep üzerine aşağıda paylaşacağım Yargıtay kararları doğrultusunda muvafakatnamenin kaldırılmasına karar verecektir.

Emekli Maaşına Muvafakatname İptali

Emekli maaşına muvafakatname daha sonradan süresiz şikayete tabi olduğunu belirtmek durumundayız. Borçlunun kendisine yapılan baskı ve telkinlerle imza attığı taahhüt ve muvafakatnamenin geçerliliği bulunmamaktadır. Bu haliyle 1/4 dahi olmak üzere mahkeme tüm işlemi geçersiz saymalıdır.  Çünkü işlem yokluk hükmüne haizdir.

Emekli Maaşına Muvafakat Nasıl Olmaktadır ?

Emeklilerin kimisi daha önce hakkında bulunan icra takipleri yüzünden kara listeye alınmaktadır. Bu kişilere ulaşmak isteyen kötü niyetli tefeciler internet aramalarında reklam vererek bu kişileri ağına düşürüp karşılığında telefon vermiş gibi gösterip fatura düzenlemek suretiyle kişilere verdikleri tutarın neredeyse 10 katına kadarını talep etmektedirler.  İnsanların içinde bulunduğu zor durumdan yararlanıp onlardan faydalanan bu kişilikler ağına düşürdükleri kişiler icra müdürlüklerinde imza attırarak emekli maaşının tümünü ele geçirmektedirler.

Emekli Maaşına Muvafakatname Geçerli midir?

Yargıtay içtihatına göre muvafakatnamenin şekil şartları geçerli olduğu takdirde muvafakatname geçerli olabilecektir. Benim düşünceme göre kanunen korunan hukuki değerler kişileri kendisinden bile korumalıdır. Bu sebeple nafaka borçları harici emekli maaşına haciz konulmaması gerekmektedir. Ancak kimi mahkemeler tebligatı  kesinleşmiş bir borca karşı daha sonra muvafakatname verilmesinin yeterli olduğu düşüncesindedir.

Emekli Maaş Haczi Muvafakat İptali Dilekçesi

Emekli maaş haczi muvafakat iptali dilekçesi için icra iflas konularında tecrübesi olan bir avukat ile yürütülmesi mümkün olabileceğini belirtmek istiyorum.

Emekli Maaşı Haciz Kaldırmak için Avukatlık Ücreti

Öncelikle tarafımıza iletişim sağlayan herkes yazıyı lütfen okusun. Sorulan çoğu soruların cevabı yazıda mevcut.  Avukatlık kanununa göre avukatlık ücreti peşin ödenir. Bu davalar için 2.500TL avukatlık ücreti + dava harç masrafı ( takribi 300-500TL ) tutarında olabilir. Bu sebeple tarafımıza dava sonuçlandıktan sonra dava ücretinizi verelim gibi tekliflerde bulunmayınız. Bu davaların 1 ay gibi sürede sonuçlandığını gördüm. Ancak ilgili mahkemenin yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebilmektedir.  Müvekkil lehine en hızlı sonuçlanması için avukat gerekli girişimleri yapar.

Emekli Maaşından Muvafakat Kaldırma

emekli maaşındaki muvafakat nasıl kaldırılır

emekli maaşının kesilmesine muvafakat

emekli maaş haczi muvafakat iptali

Ziyaretçi Yorumları - 12 Yorum
 1. Mustafa yalçın Kaya dedi ki:

  Allah lillah askina bana yardimci olun, o yukarda yazdiginiz tuzaga düşenlerden biriyim,

 2. fuat gürdal dedi ki:

  emekli maaşımdan muvaffakiyeti nasıl kaldırırım.

 3. Nejla dedi ki:

  Yukarda yazilan tuzaga dusen bir emekliyim o gunun sartlarinda mecbur kalindi ama simdi su durumda salgin nedeniyle evde hic gelir yok nasil tardimci olabilirsiniz

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Ulaşım sağlayın dosyanızın şartları oluşuyorsa emekli maaşınızın muvafakatnamesi iptali yönünde davanızı açabiliriz.

   1. Gülcan dedi ki:

    Banada yardım edin ltf aynı şekilde madurum bende

    1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

     Avukat olarak yardım edebilmemiz için icra dosyanızın durumunu analiz etmek sonrasında vekaletname ile dava açılması gerekmektedir.

 4. Rüstem b dedi ki:

  Bende aynı durumdayım.yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Rüstem b dedi ki:

  Bende aynı durumdayım.yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Arayın yardımcı olabileceğimiz bir konu ise vekaletname verirsiniz ve davanızı açabiliriz

 6. Abdulhamit y dedi ki:

  Size nasıl ulaşabilirim avukat bey

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Bu yorumu yazıp da web sitede bulunan telefon numaramıza ulaşamamanız enteresan olmuş. Cep tel: 0532 496 27 31

 7. Hakan kaynar dedi ki:

  Emekliyim bende aynen telefon diye nuvaffakname imzalamışım osmaniye ilinden istanbul a geldim çağlayan adliyesinde yapıldı madurum ne tapmalıyım

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.