Cevizli Mah. Mustafa Kemal cad. no:7/2 KARTAL İSTANBUL
trenar

En iyi Boşanma Avukatı

03.02.2019
406
En iyi Boşanma Avukatı

En iyi boşanma avukatı kavramıyla özellikle tecrübesi ve çalıştığı dava çeşitliliği göz önüne alındığında genel olarak aile hukuku gelmektedir. Aile hukukunda özellikle önemli bir yere sahip olan davalardan birisi boşanma davasıdır. En iyi boşanma avukatı olarak insanların arayışı içine girdiği avukatlarda aslında alanında tecrübe sahibi olmuş iyi aile hukukcularıdır. En iyi boşanma avukatı tabiri insanların kullandığı bir yakıştırma olsa da biz hukukcular arasında böyle bir ayrım bulunmamaktadır. En iyi boşanma avukatı diye bir tabir kullanmamız bizler açısından da etik ve meslek kurallarına da aykırıdır. En iyi boşanma avukatı yerine tecrübeli bir avukat yakıştırması daha doğru olabilir. Peki tecrübeli boşanma avukatı olarak adlandırılan hukukcularda olması gereken özelliklerden bahsedersek; Bir konuda uzmanlaşmak için o konu üzerinde çalışmak gerekir. Hem teorik hemde pratikte geliştirebilirse o konuda uzmanlaşılmış olabilir. Dünya’daki gelişmelere ayak uydurmak çok önemlidir. Bilim ve teknik ayrıca teknolojiyle entegre çalışmak bir konuları her yönüyle ve kolayca ele alınmasına imkan verir. Yargıtay ve Yüksek Mahkemelerin boşanma davalarına ilişkin verdiği emsal kararlar da boşanma davasında uzmanlaşılmasında önemli rol oynar.

Boşanma davasınızı üstlenmiş avukatlar, sizlere en iyi şekilde sorunlarınıza çözüm bulmayı amaçlayarak boşanma davalarınızı yani; anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma davalarının takibi ve yine boşanma avukatı olarak bu davaların tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tasfiyesi konuları dahil olmak üzere her türlü konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

uzman boşanma avukatı İstanbul’da veya başka şehirdeki boşanma davalarını da üstlenebilir. Bütün hukuku süreç ülkemizin her yerinde aynı ilerlemektedir. Uzman boşanma avukatı denilince akla gelen hususları yukarıda açıklamıştık. Boşanma davalarına ilişkin aşağıdaki işlemler boşanma davanızı üstlenmiş boşanma avukatı tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

  • Anlaşmalı boşanma davası açılması ve takibi
  • Çekişmeli boşanma davası açılması ve takibi
  • Mal rejiminin tasfiyesi davası açılması ve takibi
  • Nafaka ve tazminat davaları açılması ve takibi
  • Tanıma ve tenfiz davası açılması ve takibi
  • Velayet davaları açılması ve takibi
  • Nafaka uyarlanma davası açılması ve takibi
  • Nafaka ve tazminat alacaklarının tahsili için icra işlemleri yapılması
  • Şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması davalarının açılması ve takibi

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Avukatlık stajım gereği avukatların yapabileceği işleri yapmam yasaktır. Danışmanlık verilemez.