Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Site Aidat Borcu İcra Takibi

Site Aidat Borcu İcra Takibi

Sitelerin en büyük problemlerinden birisi aidat alacaklarının tahsilatı hususunda yaşanan problemlerdir. Gelişmiş sitelerde özellikle yeni sistemin oturmaya başladığı yerlerde tarafımıza oldukça fazla talep yaşanmaktadır. Beylikdüzü, Bizimkent, Mecidiyeköy, Mediko siteleri gibi bağımsız bölüm sayısı arttıkça aidat problemleride yaşanmaya devam etmektedir.

Site Alacağı Aidat Borcu İcra Takibi

Aidat borcu avukat icra takibi yapmaktadır. Site yönetimlerinde yaşanan sorunlardan birisi yönetimin bizzat tahsilat yapmaya kalkışarak yaşadığı husursuzluklardır. Bu sebeple apartman komşuluk ilişkileri yaşanmaktadır. Avukat icra takibi yaparak site alacağının tahsilatı sağlamaktadır.

Aidat Avukatı

Sadece sitenin aidatı ile ilgili bir anlaşma yapıldıysa avukat aidatdaların tahsilatları hususunda çalışma yapar bunun haricine belirlenmiş bir hizmet söz konusuysa avukat site yönetiminin diğer tüm davaları hususunda gerekli davalara müdahil olabilir. Ayrıca danışmanlık hizmeti ile site temizlik, güvenlik, kapıcı gibi hizmetlerde yaşanabilecek hukuki aksakların önüne geçmiş olur.

Site Yönetimi Hukuki Danışmanlık

Site yönetimine verilecek hukuki danışmanlık sayesinde vergisel hemde hukuki bir güvenlik sağlanmış olur. Çünkü bir çalışan için yapılan bir hata site yönetimine 200 bin liraya kadar mal olabilir. Böyle maliyetli durumlardan önce hukuki danışmanlık alınması site yönetimleri için oldukça elzemdir.

Site Avukatlığı

Site avukatlığı olarak anılsa da tüm bu sorunların hepsi kat mülkiyeti veya tek parsel üzerine kurulu yapılarda geçerli olacaktır.

Site Yönetimi Avukatlık Ücreti

150 dairelik bir site yönetimi için gecikmiş aidatların tahsilatı hususunda çalışma yapacak olan avukat aylık 1.250 TL + KDV şeklinde çalışma yapabilecektir. Bu ücretin daha fazlası da avukat ve site yönetimi arasında serbestçe belirlenebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp