Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Ticaret Şirket Hukuku Avukatı

Ticaret Şirket Hukuku Avukatı

Ticaret Hukuku Avukatı

Ticaret Kanunu, yerli ve yabancı şirketlerin Türkiye’deki faaliyetleri doğrultusunda ticaret kanunun uygulama alanı yani ticari hükümler, ticari örf ve adet, ticari işler, ticari davalar ve deliller, ticari işletmeler, tacirler, ticaret sicili, ticari defterler,  cari hesap, ticari birleşme, ticari bölünme, ticari temerrüt faizi, sermaye arttırımı, birleşme sözleşmesinin yapılması, ticari işletmelerde ortakların kişisel sorumlulukları, ticari şirketlerde bölünme, yeni şirket kuruluşu, ortaklık paylarının ve ortaklık haklarının belirlenmesi, pay ve oranlarının belirlenmesi, şirket niteliği, ortaklar arasındaki ilişkiler, haciz ve şirketin feshini isteme hakkı, şirketlerde tasfiye, şirketin iflası,  anonim şirket, komandit şirket, halka arz, anonim şirketlerde yönetim kurulu, genel kurul, denetleme, esas sözleşmenin değiştirilmesi hususlarında geniş bir etki sahasına ticaret hukuku avukatı veya ticaret avukatı hakim olmaya çalışmaktadır.

Şirket Avukat Danışmanlık Sözleşmesi

Şirketlerin olmazsa olmaz hizmetlerinden birisi ve ayrıca bazı şirketlerde zorunluluk teşkil etmesi bakımından sözleşmeli avukat ile anlaşma sağlaması oldukça önemlidir. Şirketlerin yapacağı uygulamalar basiretli tacirlerden yapılması gereken işlemler olması beklendiği için yapılacak eksiklikler veya anlaşmalar şirketleri bağlayacı durumlar gösterecektir. Avukat ile önleyici hukuk hizmeti ve danışmanlık almak yararlı olacaktır.

Şirketler için İş hukuku Danışmanlık Hizmeti

Şirketin, insan kaynakları biriminden kaynaklanan işveren – işçi uyuşmazlıklarında şirket menfaatlerinin zedelenmemesi adına temsiliyetini sağlamak, İş kanunu ve Sosyal Güvenlik Kurumu mevzuatlarınca gerekli denetimin sağlanması hizmetini vermek adına şirket avukatı gerekli girişimlerde bulunur.

Şirketlerin İcra Takip Hizmetleri

Şirketlerin bünyesinde çalıştırdığı işçilere ait maaş hacizlerinin icra dairelerinde cevabı, şirket alacaklarının çek senet ve faturalara ilişkin icra takiplerinin ve tahsilat yönetiminin hazırlanması şirket avukatı , ticaret avukatı tarafından yerine getirilmektedir. Alacakların imkansızlığı söz konusuysa icra takibini aciz belgesine bağlayarak şirketlere vergi avantajı sağlamaya şirket sözleşmeli avukatı gerekli girişimlerde bulunur.

Ticaret ve Şirket Danışmanlık Avukatlık Ücretleri

Ticari işletmeler ve şirketlerin danışmanlık ücretlerini kendi aralarında özgürce belirleyebilme iradesi bulunmaktadır. Ancak avukatlık asgari ücret sözleşmesi altında kalmamak kaydıyla bu sözleşmeler yapılabilmektedir.

Anonim Şirketlerde Avukat Bulundurma Zorunluluğu

Anonim şirketlerin sözleşmeli avukat bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde idari ceza paraları şirketlere belirli periyotlarla gönderilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp