Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruro

Online Avukat Danışmanlık

26.08.2019
Online Avukat Danışmanlık

Avukatlar genel olarak hukuki danışmanlık hizmetini genellikle yüz yüze verirken avukata soru sormak isteyen kişilerin zaman bulamamalarından kaynaklı olarak online avukat hizmeti ile de gerekli hukuki destek sağlanmaya çalışılmıştır.

Avukata online soru sormak isteyen kişilerin mail veya telefon ile iletişime geçerek danışmanlık almak istediği konu ile alakalı bilgi ve belgeleri göndermeleri gerekmektedir. Avukata soru sormak isteyen veya online avukat danışmanlık hizmeti alacak kişilerin bu hizmetin ücretli olmasını bilmesi gerekmektedir. Profesyonel olarak aldığınız hukuki hizmet sizi önleyici hukuki hizmet sunarken kişileri maddi ve manevi daha büyük kayıplardan koruyacaktır. Ayrıca avukatlar tamamı Türkiye Barolar Birliği’ne bağlı olarak meslek etik ve kuralları çerçevesinde görev yapmaktadır. Ücretsiz olarak danışmanlık vermek de ayrı bir disiplin suçunu oluşturacaktır. Avukata soru sormak isteyen veya online avukata danışmak isteyen kişilerin “sorduğum soru kısa bir problem” veya “ne var ki sorduğum soru alt tarafı kısa bir şey ” şeklinde düşünmeleri yersiz bir durumdur.  Aynı kişiler doktora gidip tedavi olduğunda ödemeyi hiç itirazsız bir şekilde yerine getirirler. Ancak iş avukata danışmanlık hizmeti için geldiğinde aynı zihniyetle yaklaşılmaz. Bu zihniyetin oturması için öncelikle toplumun hukuki bilincinin artması ve aile danışmanlık hizmeti yurtdışında olduğu gibi alışkanlık haline gelmelidir.

Online Avukata Soru Sormak Avantajı Nedir?

Online olarak avukata soru sormak, online hukuki danışmanlık almak kişilerin adalete ve hukuki hizmete hızlı ulaşım imkanı sağlar. İşte ülkemizin en büyük problemi olan adalete erişimin en kolay yollarından biridir. Teknolojiyi doğru kullanarak ve en önemlisi hukuki anlaşmazlıktan önce hukuki danışmanlık almak kişileri ileride yaşayacağı muhtemel uyuşmazlıkların önüne set çekmiş olur.

Online Danışmanlık için Ödeme Şekli

Avukatların çoğunun Online Tahsilat Sistemi ile tahsilat yapabilmesi mümkün hale gelmiştir. Buna göre online danışmanlık ücretini ofise hiç gelmeden online sistemde kredi kartıyla peşin veya kredi kartıyla ödeme imkanı getirilmiştir. Taksitlendirerek ödediğiniz ödemeler avukat tarafından bilinmemektedir.  Böylelikle online avukata soru sorarken şehir dışındaki bir avukat ile de bu hususta çalışabilme olanağı bulunmaktadır.

Online Avukat Danışmanlık Nasıl Olur?

Online avukata soru sormak istediğiniz konu ile alakalı olabilecek evrak ve bilgileri öncelikle hazırlamalısınız. Online avukat danışmanlık hizmeti için avukata iletişim sağlayıp mail adresini aldıktan sonra konu ile alakalı gerekli bilgileri gönderip avukatı bilgilendirdikten sonra online avukatlık hizmeti için size mail yoluyla geri dönüş yapılmaktadır.  Eğer avukata danışacağınız hususlar içinde ihtarname veya sözleşme hazırlama gibi talepler var ise ilgili konularla ilgili avukata iletişim kurup hangi belgelerin gönderilmesi gerektiğini öğrenin ve danışmanlık ücretini ödedikten sonra size en kısa da dönüş yapılmasını bekleyin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.