iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

İyi Bir Avukat Arıyorum İstanbul

17.12.2019
İyi Bir Avukat Arıyorum İstanbul

Hukuki anlaşmazlık veya ceza davaları için avukat arayışına geçilmektedir. İyi bir avukat arıyorum ancak avukat tutmam için hangi kriterleri göz önüne almalıyım sorusuna cevap için bu yazımızı yazıyoruz.

İyi bir avukat arıyorum

İyi bir avukat arıyorum” tabiri insanlar tarafından kullanılmış olsa da şunu bilmenizi istiyorum baroya bağlı her avukat yeterlilik sahibi olarak ruhsatını almış ve davanızı layığıyla yerine getirebilecektir. İnsanların iyi bir avukat arıyorum şeklindeki arayışlarında esas olan nokta daha önce dava açmak istediği yada hakkında açılan dava için tutmak istediği avukatın tecrübesinin olup olmadığıdır.

Ceza Davası mı Hukuk Davası mı?

Hakkınızda açılan dava veya sizin açmak istediğiniz davanın türünü bilmeniz gerekiyor. Yani devlete karşı açılan dava idari dava olurken bir hırsızlık suçu söz konusuysa bu kez bir ceza davası durumu söz konusyken bir hukuki alacağınız söz konusuysa ise hukuk davası açılabilmektedir.  Bu sorunu tespitini avukat yerine getirebilmektedir. Bazen insanlar hukuki alacağından ötürü mesela borç verdim ama alamıyorum diyerek savcılığın yolunu tutmaktadır. Ancak savcılıklar bu bir hukuki muhalefetten kaynaklanan bir durum diyerek soruşturmaya yer yok kararı vermektedirler.

Avukat arıyorum İstanbul

Avukat arıyorum istanbul ilinde olması zorunlu mudur? diye sorarsanız böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Her ceza avukatı veya hukuk davasına bakan avukat sizin il dışındaki davanızı üstlenebilecektir. Müvekkil ile avukat anlaşmasına bağlı bir durumdur. İstanbul avukatı başka bir ilde dava alamaz gibi bir yasak bulunmamaktadır. Avukat arıyorsanız davanızın takibinin nasıl yapılacağını ve avukat ile etkileşimi dikkate almak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Ucuz Fiyatla Avukat Arama

İnsanlarımız her konuda olduğu gibi davalarınıda uygun maliyetlerle takibini sağlatmaya çalışmaktadır. Ucuz avukatlık ücreti sonrasında iyi hizmet alamamaktan da yakınmaktadırlar. En azından İstanbul Barosunun tavsiye niteliğindeki avukatlık tarifesine göre avukatlar ücret alırlar. Hak aramak, hak arayışını yerine getiren avukatlar için fiyatlandırma konusu ilk düşünülmesi gereken husus olmamalıdır. Hak kaybı yaşandığı takdirde ufak maliyetlerin hesabı büyük kayıplara yol açmaktadır.

İstanbul Avukat

İstanbul ili avukat sayısı bakımından Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en büyük barolarından birine sahiptir. İstanbul Barosu meslek öncesi verdiği eğitimler ve meslek sonrası verdiği seminerlerle avukatlarının yeterliliğini arttırmaya çalışmaktadır. Bu sebeple İstanbul avukatları bu hususta diğer şehirdeki avukatlarda olduğu yeterliliğiyle avukatlık hizmetini verebilecektir.

Avukat Tutma Ücretleri İstanbul

Avukat tutma ücretleri istanbul’da yukarıda bahsettiğimiz gibi İstanbul Barosunun her yıl yayınladığı tavsiye niteliğinde avukatlık tarifesine göre olabilmektedir. Avukatlar bu fiyatlardan daha yüksek bir miktar müvekkili ile anlaşarak belirleyebilirler. Özel avukatlık ücreti olarak da bilinmektedir. Bu ücretler baro tarafından görevlendirilen avukatlar için geçerli değildir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
  1. Fatma güney dedi ki:

    Avukat Tevfik Yıldırım bey çok beyefendi bir insan kendisine çok teşekkür ederim bana yol gösterdiği için…

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp