iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Hakkımda Şikayet Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

11.03.2021
Hakkımda Şikayet Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Hakkımda Şikayet Var mı?

Genellikle tarafımıza ulaşan kişiler haklarında şikayet olup olmadığını nasıl öğrenebileceğini sormaktadırlar. Hakkında şikayet olup olmadığını adliyeye gidip savcılık ön büro bölümünden sorgulatabilirsiniz. Ama bazen başka adliyelerde şikayetler söz konusu olabiliyor. Sürekli takibini yapmak ve profesyonel olarak ifade anlamında yardım almak için bir avukat yardımıyla bu işi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. 2021 yılı için savcılık dilekçeleri ve işleri için avukatlık ücretleri 4 bin türk lirasıdır.

Hakkımdaki Şikayeti E devletten Görebilir miyim?

Hakkınızdaki şikayeti e-devlet üzerinden göremezsiniz. Çünkü soruşturma gizlidir. Her soruşturma gizli yürür. Bu sebeple bunu avukatınız dışında UYAP sisteminden görüntüleyemezsiniz. E-devlet üzerinden hakkınızda açılmış davaları görebilirsiniz. Dava ile soruşturma farklı süreçlerdir. Hakkınızda bir şikayet varsa bu önce soruşturulur savcılık tarafından ifadeniz alınır daha sonra ise dava açılır.

İfadem Alınmadan Dava Açılır mı?

İfade alınmadan dava açılmaz. Ancak bu bir kural değildir. Savcılık makamı yeterli görürse ve suçun işlendiğine ilişkin kuvvetli şüpheye varırsa davayı açabilir.  İfadeye çağrıldığı halde gidilmezse yakalama emri düzenelebilmektedir.

Ceza Avukatı Soruşturma

Soruşturma aşamaları ceza davaları için en önemli aşamadır. İnşaatın temeli niteliğindedir. Bu sebeple hak kayıpları yaşanmaması adına mutlaka bir ceza avukatı ile sürecin geçirilmesinde fayda bulunmaktadır.

 

İlgili Makaleler :

Ziyaretçi Yorumları - 16 Yorum
 1. Adnan dedi ki:

  Bozma kararından sonra sanıklardan birinin savunması alınamazsa mahkeme süreci nasıl işler teşekkürler

 2. Ozer dedi ki:

  Hakkimda sorusturma varmi

 3. Mükail dedi ki:

  Karakoldan aradılar ifadenizi alacaz dediler ama ne için oldunu soylemediler borçlarim var bu yüzden olduğunu düşünüyorum eğer alacaklı dolandırdı die şikayet ederse buna nasıl bir ifade vermem gerekir

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Dolandırmadım dersiniz öyleyse

 4. N dedi ki:

  Türkiyede bir kooperatif sitesinde ufak yazlik daireye sahibim. Tüm Bina da 3 kat daire ve ayri sahibleri var tüm sitede 450 civari. Ben Alt kat daire sahibiyim. Iki ufak balkonlarim var, birini 10 qm digerini 2 qm büyüttürdüm ve ferforje demir cardak yaptirdim. Bunun üzerine beni adini bilmedigim bir site sakini beni belediyeye sikayet etmis denildi. Yaptirdigim Balkon genislemesi sadece kendime ayit olan bahce alanimizda. Güzel olmasina karsilik kimseye zarar degil. Yaptirdiklarimi sikayet üzerine yika bilirler mi?

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Yıkabilirler.

  2. Murat dedi ki:

   Ceza mahkemelerinde ses kayıtları delil olarak kullanılırmı

   1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

    Hukuka aykırı ses kaydı delil olarak kullanılamaz. Suçtur.

 5. Mehmet Akif dedi ki:

  Merhaba bugun beni narkotikten aradılar hakkımda davamı şikayet mi var bilmiyorım twitterdan paylaşımım için pazartesi ifademi istediler ama ben ne suc işledigimi bilmiyorum uyşturucu vs ne yakalattım ne içtim siber bi suç oldugunu söylüyorlar bu konu hakkında ne yapmalıyım ve ifadeye gittiğimde herhangi bir test yapılır mı yapılırsa ne yapılır lütfen cevaplarsanız sevinirim ilk defa başıma böyle bir olay denk geliyor

 6. mine dedi ki:

  Merhaba şikayette bulunduğum doktor savunma olarak beni tehdit etti demiş. Bende ifademde tehdit ve herhangi bir kavga olmadığını sadece ilk sağlık müdürlüğü şikayet hattında konusurken illa işlerimizin yurumesi için bagırıp cagırıp kavga mı etmek gerekıyor dediğimi söyledim.Polis memuruda ani sinirle söylenen sözler dısında bir temas yada tehdıt yok yazdı.Şimdi süreç nasıl ilerler ?

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   sizin hakkınızda hukuki bir işlem olacağını düşünmüyorum

 7. Emre dedi ki:

  Merhaba bir velim çocuğuna şiddet uygulamadığım halde iftira atıp darp raporu olduğunu söylüyor. İletişime geçemiyorum. Hakkımda şikayet olduğunu nasıl öğrenebilirim? Ne zaman aranırım?

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   2-3 ay süreyi bulabilir. Hakkınızda şikayet olup olmadığını savcılığa gidip sorabilirsiniz belirli aralıklarla.. avukatınız varsa o da sorgulayabilir.

 8. Fatma dedi ki:

  Şikayette bulundum avukat tutmam şart mı

 9. Yasin ö dedi ki:

  İlişkide olduğum bayan hakkında dolandiricilik suçu hakkimda ve guveni kotuye kullanmaktan suç duyurusunda bulundum delil olarak aramızda geçen konusma kayıtlarını ve yazışma kayıtlarını sundum kendi ağzıyla istediği şeyler bunlar ve kredi kartı exsre dokumlerini sundum sizce bu dava kabul görür mü görmez mi yada şuanda savcılıkta dosya nasıl bir yol izlemem gerekir acaba

 10. isa dedi ki:

  merhabalar;
  15.05.2022 tarihinde bir futbol müsabakası izlemeye giderken stad girişinde meşela satılıyordu.2 adet meşela aldım ama bu yasak olduğunu bilmiyordum ilk defa gittiğim içşn bir bilgim yoktu ve bu yuzden karkola götürülüp ifade verdim ve bana 1 yıl bpyunca passolig kartım iptal ve 1 yıl boyumca taraftarı olduğum takımın tüm maçları için en yakın karkola gidip imza atmam gerekiyormuş.Şimdi her şeyi geçtim imza için işte olduğum için imza atmaya gidemeyebilirim bu ceza nasıl kaldırılır yardımcı olabilirmisiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.