Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Hakkımda Şikayet Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

11.03.2021
Hakkımda Şikayet Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Hakkımda Şikayet Var mı?

Genellikle tarafımıza ulaşan kişiler haklarında şikayet olup olmadığını nasıl öğrenebileceğini sormaktadırlar. Hakkında şikayet olup olmadığını adliyeye gidip savcılık ön büro bölümünden sorgulatabilirsiniz. Ama bazen başka adliyelerde şikayetler söz konusu olabiliyor. Sürekli takibini yapmak ve profesyonel olarak ifade anlamında yardım almak için bir avukat yardımıyla bu işi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. 2021 yılı için savcılık dilekçeleri ve işleri için avukatlık ücretleri 4 bin türk lirasıdır.

Hakkımdaki Şikayeti E devletten Görebilir miyim?

Hakkınızdaki şikayeti e-devlet üzerinden göremezsiniz. Çünkü soruşturma gizlidir. Her soruşturma gizli yürür. Bu sebeple bunu avukatınız dışında UYAP sisteminden görüntüleyemezsiniz. E-devlet üzerinden hakkınızda açılmış davaları görebilirsiniz. Dava ile soruşturma farklı süreçlerdir. Hakkınızda bir şikayet varsa bu önce soruşturulur savcılık tarafından ifadeniz alınır daha sonra ise dava açılır.

İfadem Alınmadan Dava Açılır mı?

İfade alınmadan dava açılmaz. Ancak bu bir kural değildir. Savcılık makamı yeterli görürse ve suçun işlendiğine ilişkin kuvvetli şüpheye varırsa davayı açabilir.  İfadeye çağrıldığı halde gidilmezse yakalama emri düzenelebilmektedir.

Ceza Avukatı Soruşturma

Soruşturma aşamaları ceza davaları için en önemli aşamadır. İnşaatın temeli niteliğindedir. Bu sebeple hak kayıpları yaşanmaması adına mutlaka bir ceza avukatı ile sürecin geçirilmesinde fayda bulunmaktadır.

 

İlgili Makaleler :

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Adnan dedi ki:

    Bozma kararından sonra sanıklardan birinin savunması alınamazsa mahkeme süreci nasıl işler teşekkürler

  2. Ozer dedi ki:

    Hakkimda sorusturma varmi

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.