Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

En İyi Ceza Avukatı İstanbul

15.12.2019
En İyi Ceza Avukatı İstanbul

En iyi Ceza Avukatı

İnsanların hukuki ihtiyaçları söz konusu olduğunda daima en iyi avukatı bulmaya çalışırlar. En iyi avukat kim ise davayı ona vermek ister. İnsanoğlu doğasında her konuda olduğu gibi kendi hürriyeti bağlayıcı konu olan ceza avukatı arayışında veya her türlü hak arama özgürlüğü gibi hassas konularda özellikle en iyi avukatı aramaya yönelmektedir. Avukatlık kanunumuz’da en iyi ceza avukatı, ağır ceza avukatı,   boşanma avukatı gibi bir ihtisas alanı belirlenmemiştir. Her avukat ilgi duyduğu alanlarda istediği davayı üstlenebilecek durumdadır. Bunun en temel sebebi hukuki nosyonu tamamlamış her avukat ilgi duyduğu alanların dışında üstlendiği davaya kendini hazırlayacak ve hazır hale getirebilme imkanından kaynaklanmaktadır. En iyi avukat konusunda davasına hazırlığını yapan, Yargıtay içtihatları doğrultusunda kararları inceleyip müvekkili lehine delil elde eden varolan delillerin hukuka uygunluğunu gözeten avukat olduğu insanlar tarafından dile getirilmektedir.

Tuttuğunu Koparan Avukat

Kimi zaman insanların “tuttuğunu koparan avukat” arayışı içine girdiğini görüyoruz bu terimler bizleri gülümsetiyor haliyle. Bazı insanların beklentisi artık hukuki hak arama özgürlüğünden öte kendine fedai arama şekline dönüşmüş ve “tuttuğunu koparan avukat” ne yapar ne eder kişiyi kurtarır gibi bir düşünce haline bürünmüştür. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Her avukatın bir savunma stratejisi ve kendine münhasır bir karakteri bulunmaktadır. Zaten avukatların ilgi duyduğu alanlara yönelten de bu hususlardır. Her avukat istediği davayı üstlenebilir. Ancak bazı avukatlarda sadece ceza avukatlığı yapma tercihinde bulunabilir. Bu tercih sadece avukatın kendisinin verdiği bir karardır.

En iyi avukat

İnsanlar ceza avukatının yanı sıra icra davaları için en iyi icra avukatını, boşanma davası için en iyi boşanma avukatını, iş davaları içinde en iyi iş hukuku avukatı gibi tabirleri kullanarak arama içine girerler. Sadece ceza avukatlığı için benimsenmiş bir durum değildir. Her alanda avukat arama durumu insanlar tarafından bu şekilde gerçekleştirilir.  Avukatlık mesleği, meslek ve etik kurallarına bağlı müvekkiline gerekli özen yükümlülüğünü getirirken en iyi avukat, en iyi ceza avukatı gibi yakıştırmalardan uzak durmaya çalışırlar. Bilimsel anlamda hukuk profesörlerinin kullandığı ceza hukukçusu gibi tabirler alanları benimsemek için kullanılır. Ama hiçbir avukat genelde ceza avukatı tabirini kullanmamaya özen gösterir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp