iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Esenyurt Ceza Avukatı

Esenyurt Ceza Avukatı

Esenyurt ilçesi bölgesi yetki bakımından Büyükçekmece Adliyesine bağlıdır. Ancak Büyükçekmece Adliyesi, asliye ceza mahkemeleri, sulh ceza mahkemeleri, aile mahkemeleri bulunmaktadır. Bu anlamda ağır ceza davaları, iş hukuku ile uyuşmazlıklarda Bakırköy Adliyesi yetkilidir. Esenyurt yüz ölçümü ve nufüs olarak İstanbul’un en büyük şehirlerinden birini olma özelliği taşırken henüz Bakırköy Adliyesi’ne bağlı olması insanların adalete erişimi ve adli hizmetlerin tam olarak hızlı işleyişi yeterli kalmayabilir.

Her gün başka ilçelerde olduğu gibi yaralama, uyuşturucu madde kullanımı, kasten yaralama gibi en çok sık karşılaşılan davalar meydana gelmektedir. Haliyle Esenyurt ilçesinde de bu olaylar yaşanmaktadır. Bu gibi suçların yargılaması, Büyükçekmece Adliyesi’nde yapılacaktır. Bunun dışında kalan uyuşturucu ticareti yapmak gibi ağır ceza suçları Bakırköy Adliyesi’nde ağır ceza mahkemelerinde yargılamaları yürütülecektir. Bu anlamda esenyurt ceza avukatı olarak arayış içinde olduğunuz ceza avukatının İstanbul sınırları içerisinde olması davanızın takibini yapabilmesi açısından yeterlidir. Esenyurt ağır ceza avukatı diye kanunumuzda bir tabir yoktur. Daha doğrusu ceza avukatı diye tanımlanmış bir spesifik tanımlanmış bir dalda bulunmamaktadır. Ağır ceza avukatı veya ceza avukatı derken insanların aradığı husus ceza davaları üzerine ağırlıklı çalışma gösteren ve tecrübe kazanmış avukat tabiridir. Esenyurtta ceza avukatı, Bakırköy bölgesine nispeten daha azdır.  Tüm avukatların takibini yapabileceği dava türüdür ceza avukatlığı..

Esenyurt Ceza Avukatı

Yukarıda da söylediğimiz gibi Esenyurt ilçesinde işlenen bir suçtan ötürü yargılama suçun hapis cezası süresine göre ya Büyükçekmece Adliyesi’nde yada Bakırköy Adliyesi’nde yargılaması gerçekleştirelecektir.

Bakırköy ceza avukatı ile ilgili yazımızda Bakırköy Adliyesi’nin  yargılama çevresini öğrenebilirsiniz.

Eğer hakkınızda Bakırköy ağır ceza mahkemesinde bir dava açıldıysa mahkumiyet edilme riskinizin azımsanmayacak derecede olduğunu sakın unutmayın. Çünkü ağır ceza mahkemelerinde görülen yargılamalar ceza süreleri asliye ceza mahkemelerinde görülen davalara göre daha yüksektir. Bu dönemde çevrenizde “bu davadan birşey olmaz, pek önemseme, bu dava seninle alakalı” değil gibi pek çok dost nasihatı ile hareket etmeyiniz. Ağır ceza davalarının bir kısmı soruşturma aşamasında bir çoğu ise kovuşturma aşamasında etkin pişmanlık ve zararların giderilmesine müteakip olası mahkumiyet sürenizi direk azaltabilecek veya ortadan kaldıracak olmakla birlikte profesyonel avukat yardımı almamış olmanız bu imkanlardan faydalanamayacağınız ve hak kaybına uğrayacağınız demektir. Ceza avukatı seçmeniz diğer seçimlerinizle pek benzemez. Hak arama özgürlüğünüzü ve hürriyetini en verimli şekilde etkin biçimde gerçekleştirecek bir avukat ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp