Cevizli Mah. Kastamonu Sk. No:23/17 Adalet İş Merkezi, 34865 KARTAL İSTANBUL
trenfrar

Bakırköy Ağır Ceza Avukatı

23.08.2019
28
Bakırköy Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza avukatı olarak kanunumuz da avukatlar arasında bir ayrım yapılmamıştır. Böyle bir uzmanlık da yoktur. Öyleyse, ağır ceza avukatı olarak denilince ağır ceza mahkemelerinde görülen ve bu alan üzerinde birçok dosya almış ve tecrübe kazanmış meslektaş gelmektedir. Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen bu davalarda savunma özgürlüğü bağlayıcılık yönünden çok önemlidir. Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından adliyelerde hangi ağır ceza mahkemelerinin hangi davalara bakacağına ilişkin görevlendirilmeler yapılmaktadır. Ağır Ceza Mahkemelerinin Görev Alanına Giren Suçlar Yönünden Yeni İhtisas Mahkemeleridir. Her mahkemenin ihtisas yönünden yetkili olduğu suçlar olduğu gibi her avukatın da ihtisaslaştığı yani tecrübe kazandığı davalar olmalı ve bu konularda ilerlemelidir.

Bakırköy Adalet Sarayında, Ocak/2019 itibariyle 130 Cumhuriyet Savcısı, 271 Hakim, 2687 personel görev yapmaktadır. Bakırköy Adalet Komisyon Başkanlığına bağlı; 19 Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi, 4 Çocuk Mahkemesi, 45 Asliye Ceza Mahkemesi, (3’ü 1⁄2) 2 Fikri Sınai Haklar Ceza Mahkemesi, 1 İnfaz Hakimliği, 7 Sulh Ceza Hakimliği, 32 İş Mahkemesi, (9’u 1⁄2) 7 Asliye Ticaret Mahkemesi, 6 Tüketici Mahkemesi, (2’si 1⁄2) 1 Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, 11 Asliye Hukuk Mahkemesi, 10 İcra Mahkemesi, 9 Sulh Hukuk Mahkemesi, (3’ü 1⁄2) 13 Aile Mahkemesi, Olmak üzere toplam 186 Mahkeme (17 mahkeme 1⁄2) hizmet vermektedir.

Bakırköy Ağır Ceza Avukatı

Neden Bakırköy’de ceza avukatı.. Başka illerden de ceza davalarını üstlenebilecek avukatlar olabilir. Ancak davanız İstanbul’da olacağı için takibi açısından ve iletişim açısından İstanbul’da bir avukat olması daha iyi olabilir. Bakırköy veya başka ilçelerde olmasının burada pek bir önemi yoktur. Eğer hakkınızda Bakırköy ağır ceza mahkemesinde bir dava açıldıysa mahkumiyet edilme riskinizin azımsanmayacak derecede olduğunu sakın unutmayın. Çünkü ağır ceza mahkemelerinde görülen yargılamalar ceza süreleri asliye ceza mahkemelerinde görülen davalara göre daha yüksektir. Bu dönemde çevrenizde “bu davadan birşey olmaz, pek önemseme, bu dava seninle alakalı” değil gibi pek çok dost nasihatı ile hareket etmeyiniz. Ağır ceza davalarının bir kısmı soruşturma aşamasında bir çoğu ise kovuşturma aşamasında etkin pişmanlık ve zararların giderilmesine müteakip olası mahkumiyet sürenizi direk azaltabilecek veya ortadan kaldıracak olmakla birlikte profesyonel avukat yardımı almamış olmanız bu imkanlardan faydalanamayacağınız ve hak kaybına uğrayacağınız demektir. Ceza avukatı seçmeniz diğer seçimlerinizle pek benzemez. Hak arama özgürlüğünüzü ve hürriyetini en verimli şekilde etkin biçimde gerçekleştirecek bir avukat ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bakırköy ceza avukatı şeklinde belli bir avukat listesi bulunmamaktadır. Ancak Bakırköy Adliyesi çevresi ve bölgelerinde görev yapan bir çok avukat bulunmaktadır. Her büro ve avukatın daha çok yoğunlukla çalıştığı davalar bulunmaktadır. Bakırköy’de ceza avukatı sayısı yeterince bulacağınızdan eminim. Bakırköy’de ceza avukatının yanı sıra hukuk davaları ve diğer hukuki dallada spesifik bir çalışma alanı olan avukatlarda bulabilirsiniz. Halk tabiriyle ağır ceza davaları üzerine çalışma yapan avukatlara ağır ceza avukatı denilmektedir. Avukatlık kanunumuza göre her alan üzerine ayrı bir ihtisas alanı belirlenmiş bir avukatlık dalı bulunmamaktadır. Ağır ceza avukatı Bakırköy‘de ceza soruşturması ve kovuşturmasında sorununuza yardımcı olabilecek yeterliliğe sahiptir.

Başka ilçeler olsun veya Bakırköy ceza avukatları ilk önce yapacağı şey ceza dava dosyanızı incelemektir. Hiç bir avukat telefon üzerinden sorununuza tam olarak hakimiyet sağlayamaz.  Bakırköy Ağır ceza avukatları aramadan önce ceza davanıza konu dosya fotokopinizi elinizde olması ve dosyanızı inceletmenizde fayda olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Avukatlık stajım gereği avukatların yapabileceği işleri yapmam yasaktır. Danışmanlık verilemez.