iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Uyuşturucu Avukatı İstanbul Ağır Ceza

Uyuşturucu Avukatı İstanbul Ağır Ceza

Uyuşturucucu ve uyarıcı maddenin cezalandırılmasını öngören madde Türk Ceza Kanunu 188.maddesi ile başlayıp 191. maddesiyle son bulmuştur. 192.madde de etkin pişmanlık hükümlerini düzenlenmiştir.

Uyuşturucu davalarına bakan avukatlar genellikle ağır ceza yargılamaları üzerinde ilgi duymuş ve bu alanda pratikte tecrübe kazanmış avukatlardır.  Yürürlükteki Avukatlık Kanunumuzda uyuşturucu davalarına bakan avukat veya cinayet davalarına bakan avukat diye bir ayrım yapılmamıştır. Ancak kişiler avukat arayışında bulunurken yinede kendi sorun yaşadığı alanda deneyim kazanan bir avukat aramaktadırlar.

Uyuşturucu Ticareti Davaları esas ve usul olmak üzere çok ince ve çok dikkatlice ele alınması gereken dosyalardır. Özellikle uyuşturucu ticaretine ilişkin soruşturmalarda hukuka aykırılıkların tespitini yapabilmek ve failin lehine olan hususları bu aşamada dile getirmek çok önemlidir.  Çoğu zaman pratikte karşılaştığımız problemler soruşturma aşamasında yaşanan problemler ve bu problemlere müdahale edilmemesidir.

Uyuşturucu Ticaretinden dosyamız var Ne yapmalıyız?

Bu aşamada olan kişiler ilk aşamada avukat avukat gezip dava dosyaları hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadırlar. Aslında avukat avukat gezerek yanlış bir iş yapılmamakta ancak yinede makul bir seviyede fikir edinmek doğru olacaktır. Çünkü her avukatın bir başka bakış açısı olabilecektir. Yani telefonla arayıp avukat bey bizim bir dava dosyamız var olay böyle veya şöyle oldu diyerek anlatım sonrası bu suçtan beraat eder miyiz sorusu işin ciddiyetini maalesef ki anlamamaktır.

Uyuşturucu Ticareti Davalarında Biz Nasıl Çalışıyoruz?

Biz bu tür davalarda öncelikle dosyanın bir örneğini istiyoruz ve bu hususta bir dosya inceleme ücreti talep etmekteyiz. Bu aşamadan sonra dosya için hukuki görüşümüzü belirttikten sonra kişi bizimle çalışıp çalışmayacağını karar verebilir. Biz bu dosya incelemesinde kişilerin duymak istediği hususları değil objektif olarak yaşanabilecek hususları kendi bakış açımızla açıklamaktayız.

Uyuşturucu Ticareti Davalarında Ücret Nedir?

Uyuşturucu ticareti davalarında avukatlık ücretini dosya incelemesini tamamladıktan sonra harcayacağımız emek ve zamana göre belirleyip bu şekilde belirlemekteyiz.

Uyuşturucu Davasında Beraat

Bu tür davalarda kimi zaman kişiler bizden beraat için garanti istemektedir. Böyle cahilce soruların muhatabı olmak zorunda lütfen bırakmayın. Çünkü herhangi bir dava için avukatlar garanti veremez. Bizler hukukcu olarak savunma görevini yerine getiririz.  Bu tür kişiler lütfen bizimle irtibat dahi kurmasınlar.

İlgili Makaleler :

Ziyaretçi Yorumları - 15 Yorum
 1. Tugay dedi ki:

  Allah razı olsun işinin en iyisisiniz rahat rahat güvenebileceğiniz bir insan çok yardımcı oldunuz

 2. Volkan dedi ki:

  Arkadaşım 15 kg Esrar ile yakalandı uyuşturucu suçundan ilk defa yakalandı 1/2yasadan faydalanırmı

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Uyuşturucu ticaretinin infaz oranı 1/2 değildir. 3/4 ‘tür.

 3. Necip dedi ki:

  Ben uyuşturucu ticareti yargılanıyor 18sene cezaaldim bu cezanın 2.5 senesin yatim dosya bozuldu çıktım şimdi Bana 15ceza verdiler ama dosyam temizde acaba sonuç ne olur cvp verirseniz sevinirim teşekkürler

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   temyizde her şey olabilir.

 4. Livia A S dedi ki:

  Bir riceam olacgak sizden .benim Olgum bir kumpasa düşürmüş şuanda tutuklu. Kendisi neden Uzurene neden evinde asla bulunmadi. Ama arkadaş universite oda tuttuklu teknik takip fizik alınmış. Polisler taxim biyere vidio çekerek ve o mazeme çekmiş ama asla para yok takas için başka biri göndermiş. Bunu için yardımcı olurmusunuz .benim Olgum asla bir dosya yok bir başka öyle kötü şeyler yok .universite okuyor.ben anesiyim ROMANİA vatandasiyim. Avukat tuttuk dava ayn.2 haziran.acaba ceza alirmi.

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Hukuka aykırı delil etme durumunun olup olmadığı hassas bir konudur. Avukatınız bu durumunun analizini yapacaktır. Dosyanız hakkında bilgi sahibi olmadan da yorum yapmak doğru olmaz.

 5. Aynur dedi ki:

  Merhabalar oğlum 8 Nisan günü gözaltına alındı ve 1. Ağır ceza mahkemesinde tutuklama kararı çıktı bir arkadaşı ile birlikte. Herhangi bir uyuşturucu satışı yok fakat bununla yargılanıyor. Oğlumun arkadaşı eliyle elindeki uyuşturucuyu güven alımı personellerine veriyor oğlum bu sırada motosiklette bekliyor yani sadece video görüntüsüne takılmış fotoğrafta daha 19 yaşındalar olayda herhangibir para alışverişi yok . Ciddi anlamda bir düzmece var durumda. Tutuklu yargilama devam edermi yoksa tutuksuz yargilanir mi. Herhangibir sabıka kaydı suçu bugüne kadar yok. Ve eve gelindiğinde oğlum yoktu
  Biz gidip kendimiz teslim olduk emniyet müdürlüğüne değerli yorumlarınızı bekliyoruZ.

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Güven alımı konusu usul ve esaslarıyla ele alınan ve yargıtay kararlarıyla evrilmiş durumdadır. Sizin olayınız da motorsikletin arkasında oturmuş olması yani maddeyi oğlunuzun vermediği gerekçesiyle suçsuz olduğunu söylüyorsunuz. Oğlunuzun birlikte bu suçu işleyip işlemediği hususu mahkemede değerlendirilecektir. İştirak durumu söz konusuysa bu kapsamda ceza verilir. Oğlunuz neden o motorsiklete bindi neden maddeyi veren şahıs oğlunuzun yanında bu alışverişi yaptı sorularına cevap bulmanız gerekiyor. Olayın öncesi ve sonrası için hukuka ve hayatın gerçekliğiyle uyumlu açıklamaları deliller ile mahkemeyi ikna etmeye çalışmanız gerekecektir.

  2. Asel dedi ki:

   Merhaba Komşum polise uyuşturucu hap veriyo polis tutukladı suan tutuklu durum ne olur yorumlarsaniz sevinirim

   1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

    Geçmiş olsun. Dosyasını bilmeden okumadan yorum yapmak doğru olmaz.

 6. kubra dedi ki:

  Merhaba, eşim ticaretten yargılanıyor tutuklu olarak üzerine 3 kişi ifade vermiş. İfade verenlerden biri de içeride. İfadesini değiştirdi olumlu olarak. Diğer iki kişi kaldı onlarda değişecek ifadelerini. Ev araması yapılmış bozuk hassas terazi çıkmış. Kriminalde şuan. Ve ev çok temiz aranmış hiç evi aramışlar gibi değildi. Delil sayılabilecek de diğer iki kişi eşimle konuşup ayrıldıktan sonra üstlerinde çıkmış. Sadece yan yana fotoğraf çekmiş polisler. Ama eşimin yanına gelirlerken onların üzerinde varmıydı yok muydu belli değil bununla ilgili bir tutanak yok. Eşimin yanından ayrılırken de eşimi aramamışlar. Onunla ilgili de bir tutanak yok. Diğer iki kişi polis tehditi ile eşimin üzerine ifade vermiş. Çünkü ilk ifadelerinde isim vermemişler. İkinci ifade için tekrardan çağrılıp ifadeler üzerine olunca tutuklandı eşim. Tutuklandıktan bir gün önce savcı tutuklanmasına hakim ise denetimli serbestlik vermişti. Ertesi günü karara itiraz edilince tutuklandı. Kriminal sonucu henüz çıkmadı. Olaylar yaşanalı 4 gün sonra tam bir ay olacak. Extra olarak nasıl bir yol alabiliriz? (bu arada eşimde pozitif çıkmış kullanmış)

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Geçmiş olsun, lehinize olan delilleri izah etmeniz gerekiyor. Ayrıca 2 kişinin aleyhe verdiği ifade sizi sıkıntıya düşürmüş anlaşılan. Bu anlamda ifadelerin tekrar geriye alınması tek başına yeterli değil o ifadenin hayatın olağan akışıyla uyumlu ve delillerinizle desteklenmesi halinde 2. İfadeye itibar edebilme durumu söz konusu olabilir. Bu sebeple ifadeyi geri aldık ne olur gibi sorular tek başına yeterli olmaz. Avukatınızla süreci takibini yapın.

 7. Necmettin t dedi ki:

  MERHABA BEN 2009 YILINDA KAZA YAPTIM BİR İNSANA HAFİFCE CARPTIM KİŞİ HAYATTA MAHKEMEYE CIKTIM BERAAT ALDIM AMA 5 AY SONRADA ÜSTÜMDE 1 MEŞE UYUŞTURUCU BULUNDU İÇİÇİYİM DEDM SERTBEST BIRAKTLAR 2 022 yılında infaz masasndN bişr-i geldi 5 AY cezanız var diye bu 5 AY yararı nedir acaba

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Mahkeme kararını görmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Ama siz bence beraat etmediniz ilk mahkemeden. Hagb kararı verilmiştir muhtemelen. Sonra da uyuşturucu yakalatmış olmanız sebebiyle ilk mahkemede açıklanmıştır. Tabi bunlar varsayım. Bu evraklarınızı avukatlık bürosuna götürüp danışmanlık ücretini ödeyerek bilgi alabilirsiniz

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.