Hürriyet Mahallesi, Kız Kalesi Sokak No:3 İç Kapı: 2, 34403 Kâğıthane/İstanbul
trenfrdearruroja

Uyuşturucu Avukatı İstanbul Ağır Ceza

Uyuşturucu Avukatı İstanbul Ağır Ceza

Uyuşturucucu ve uyarıcı maddenin cezalandırılmasını öngören madde Türk Ceza Kanunu 188.maddesi ile başlayıp 191. maddesiyle son bulmuştur. 192.madde de etkin pişmanlık hükümlerini düzenlenmiştir.

Uyuşturucu davalarına bakan avukatlar genellikle ağır ceza yargılamaları üzerinde ilgi duymuş ve bu alanda pratikte tecrübe kazanmış avukatlardır.  Yürürlükteki Avukatlık Kanunumuzda uyuşturucu davalarına bakan avukat veya cinayet davalarına bakan avukat diye bir ayrım yapılmamıştır. Ancak kişiler avukat arayışında bulunurken yinede kendi sorun yaşadığı alanda deneyim kazanan bir avukat aramaktadırlar.

Uyuşturucu Ticareti Davaları esas ve usul olmak üzere çok ince ve çok dikkatlice ele alınması gereken dosyalardır. Özellikle uyuşturucu ticaretine ilişkin soruşturmalarda hukuka aykırılıkların tespitini yapabilmek ve failin lehine olan hususları bu aşamada dile getirmek çok önemlidir.  Çoğu zaman pratikte karşılaştığımız problemler soruşturma aşamasında yaşanan problemler ve bu problemlere müdahale edilmemesidir.

Uyuşturucu Ticaretinden dosyamız var Ne yapmalıyız?

Bu aşamada olan kişiler ilk aşamada avukat avukat gezip dava dosyaları hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadırlar. Aslında avukat avukat gezerek yanlış bir iş yapılmamakta ancak yinede makul bir seviyede fikir edinmek doğru olacaktır. Çünkü her avukatın bir başka bakış açısı olabilecektir. Yani telefonla arayıp avukat bey bizim bir dava dosyamız var olay böyle veya şöyle oldu diyerek anlatım sonrası bu suçtan beraat eder miyiz sorusu işin ciddiyetini maalesef ki anlamamaktır.

Uyuşturucu Ticareti Davalarında Biz Nasıl Çalışıyoruz?

Biz bu tür davalarda öncelikle dosyanın bir örneğini istiyoruz ve bu hususta bir dosya inceleme ücreti talep etmekteyiz. Bu aşamadan sonra dosya için hukuki görüşümüzü belirttikten sonra kişi bizimle çalışıp çalışmayacağını karar verebilir. Biz bu dosya incelemesinde kişilerin duymak istediği hususları değil objektif olarak yaşanabilecek hususları kendi bakış açımızla açıklamaktayız.

Uyuşturucu Ticareti Davalarında Ücret Nedir?

Uyuşturucu ticareti davalarında avukatlık ücretini dosya incelemesini tamamladıktan sonra harcayacağımız emek ve zamana göre belirleyip bu şekilde belirlemekteyiz.

Uyuşturucu Davasında Beraat

Bu tür davalarda kimi zaman kişiler bizden beraat için garanti istemektedir. Böyle cahilce soruların muhatabı olmak zorunda lütfen bırakmayın. Çünkü herhangi bir dava için avukatlar garanti veremez. Bizler hukukcu olarak savunma görevini yerine getiririz.  Bu tür kişiler lütfen bizimle irtibat dahi kurmasınlar.

İlgili Makaleler :

Ziyaretçi Yorumları - 37 Yorum
 1. Tugay dedi ki:

  Allah razı olsun işinin en iyisisiniz rahat rahat güvenebileceğiniz bir insan çok yardımcı oldunuz

 2. Volkan dedi ki:

  Arkadaşım 15 kg Esrar ile yakalandı uyuşturucu suçundan ilk defa yakalandı 1/2yasadan faydalanırmı

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Uyuşturucu ticaretinin infaz oranı 1/2 değildir. 3/4 ‘tür.

   1. Yusuf s dedi ki:

    Merhaba biri abimi ihbar etmiş uyuşturucu satıcısı diye polis evde üzerinde 4 gram uyuşturucu yakaladı 5 aydır cezaevinde önümüzdeki ay mahkemesi var çok ceza alirmi

    1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

     Dosyanın tamamını görmeden bir şey söylemek mümkün değil. İhbar varsa çok iyi bir soruşturma sürecinin yürütülmesi ve uyuşturucu ticareti suçunun oluşması için yeterli delillerin elde edilmesi gerekir.

  2. Ender dedi ki:

   Merhaba yigenim 188/2 kanuni maddeden 16yil 6ay hapis cezasi yedi. Iyi bir avukat ariyoruz. Bize yardimci olurmusunuz?

   1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

    Kararın istinaf süresi ve süreci vs. var. Evraklarınızı incelemeden bir şey söylemek mümkün değil.

 3. Necip dedi ki:

  Ben uyuşturucu ticareti yargılanıyor 18sene cezaaldim bu cezanın 2.5 senesin yatim dosya bozuldu çıktım şimdi Bana 15ceza verdiler ama dosyam temizde acaba sonuç ne olur cvp verirseniz sevinirim teşekkürler

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   temyizde her şey olabilir.

 4. Livia A S dedi ki:

  Bir riceam olacgak sizden .benim Olgum bir kumpasa düşürmüş şuanda tutuklu. Kendisi neden Uzurene neden evinde asla bulunmadi. Ama arkadaş universite oda tuttuklu teknik takip fizik alınmış. Polisler taxim biyere vidio çekerek ve o mazeme çekmiş ama asla para yok takas için başka biri göndermiş. Bunu için yardımcı olurmusunuz .benim Olgum asla bir dosya yok bir başka öyle kötü şeyler yok .universite okuyor.ben anesiyim ROMANİA vatandasiyim. Avukat tuttuk dava ayn.2 haziran.acaba ceza alirmi.

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Hukuka aykırı delil etme durumunun olup olmadığı hassas bir konudur. Avukatınız bu durumunun analizini yapacaktır. Dosyanız hakkında bilgi sahibi olmadan da yorum yapmak doğru olmaz.

 5. Aynur dedi ki:

  Merhabalar oğlum 8 Nisan günü gözaltına alındı ve 1. Ağır ceza mahkemesinde tutuklama kararı çıktı bir arkadaşı ile birlikte. Herhangi bir uyuşturucu satışı yok fakat bununla yargılanıyor. Oğlumun arkadaşı eliyle elindeki uyuşturucuyu güven alımı personellerine veriyor oğlum bu sırada motosiklette bekliyor yani sadece video görüntüsüne takılmış fotoğrafta daha 19 yaşındalar olayda herhangibir para alışverişi yok . Ciddi anlamda bir düzmece var durumda. Tutuklu yargilama devam edermi yoksa tutuksuz yargilanir mi. Herhangibir sabıka kaydı suçu bugüne kadar yok. Ve eve gelindiğinde oğlum yoktu
  Biz gidip kendimiz teslim olduk emniyet müdürlüğüne değerli yorumlarınızı bekliyoruZ.

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Güven alımı konusu usul ve esaslarıyla ele alınan ve yargıtay kararlarıyla evrilmiş durumdadır. Sizin olayınız da motorsikletin arkasında oturmuş olması yani maddeyi oğlunuzun vermediği gerekçesiyle suçsuz olduğunu söylüyorsunuz. Oğlunuzun birlikte bu suçu işleyip işlemediği hususu mahkemede değerlendirilecektir. İştirak durumu söz konusuysa bu kapsamda ceza verilir. Oğlunuz neden o motorsiklete bindi neden maddeyi veren şahıs oğlunuzun yanında bu alışverişi yaptı sorularına cevap bulmanız gerekiyor. Olayın öncesi ve sonrası için hukuka ve hayatın gerçekliğiyle uyumlu açıklamaları deliller ile mahkemeyi ikna etmeye çalışmanız gerekecektir.

  2. Asel dedi ki:

   Merhaba Komşum polise uyuşturucu hap veriyo polis tutukladı suan tutuklu durum ne olur yorumlarsaniz sevinirim

   1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

    Geçmiş olsun. Dosyasını bilmeden okumadan yorum yapmak doğru olmaz.

 6. kubra dedi ki:

  Merhaba, eşim ticaretten yargılanıyor tutuklu olarak üzerine 3 kişi ifade vermiş. İfade verenlerden biri de içeride. İfadesini değiştirdi olumlu olarak. Diğer iki kişi kaldı onlarda değişecek ifadelerini. Ev araması yapılmış bozuk hassas terazi çıkmış. Kriminalde şuan. Ve ev çok temiz aranmış hiç evi aramışlar gibi değildi. Delil sayılabilecek de diğer iki kişi eşimle konuşup ayrıldıktan sonra üstlerinde çıkmış. Sadece yan yana fotoğraf çekmiş polisler. Ama eşimin yanına gelirlerken onların üzerinde varmıydı yok muydu belli değil bununla ilgili bir tutanak yok. Eşimin yanından ayrılırken de eşimi aramamışlar. Onunla ilgili de bir tutanak yok. Diğer iki kişi polis tehditi ile eşimin üzerine ifade vermiş. Çünkü ilk ifadelerinde isim vermemişler. İkinci ifade için tekrardan çağrılıp ifadeler üzerine olunca tutuklandı eşim. Tutuklandıktan bir gün önce savcı tutuklanmasına hakim ise denetimli serbestlik vermişti. Ertesi günü karara itiraz edilince tutuklandı. Kriminal sonucu henüz çıkmadı. Olaylar yaşanalı 4 gün sonra tam bir ay olacak. Extra olarak nasıl bir yol alabiliriz? (bu arada eşimde pozitif çıkmış kullanmış)

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Geçmiş olsun, lehinize olan delilleri izah etmeniz gerekiyor. Ayrıca 2 kişinin aleyhe verdiği ifade sizi sıkıntıya düşürmüş anlaşılan. Bu anlamda ifadelerin tekrar geriye alınması tek başına yeterli değil o ifadenin hayatın olağan akışıyla uyumlu ve delillerinizle desteklenmesi halinde 2. İfadeye itibar edebilme durumu söz konusu olabilir. Bu sebeple ifadeyi geri aldık ne olur gibi sorular tek başına yeterli olmaz. Avukatınızla süreci takibini yapın.

 7. Necmettin t dedi ki:

  MERHABA BEN 2009 YILINDA KAZA YAPTIM BİR İNSANA HAFİFCE CARPTIM KİŞİ HAYATTA MAHKEMEYE CIKTIM BERAAT ALDIM AMA 5 AY SONRADA ÜSTÜMDE 1 MEŞE UYUŞTURUCU BULUNDU İÇİÇİYİM DEDM SERTBEST BIRAKTLAR 2 022 yılında infaz masasndN bişr-i geldi 5 AY cezanız var diye bu 5 AY yararı nedir acaba

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Mahkeme kararını görmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Ama siz bence beraat etmediniz ilk mahkemeden. Hagb kararı verilmiştir muhtemelen. Sonra da uyuşturucu yakalatmış olmanız sebebiyle ilk mahkemede açıklanmıştır. Tabi bunlar varsayım. Bu evraklarınızı avukatlık bürosuna götürüp danışmanlık ücretini ödeyerek bilgi alabilirsiniz

 8. fatma y dedi ki:

  benim eşim 17 mayıs tarihinde 5 kilo uyusturucu yakalatti nevşehirde yaptigi dogru degil biliyorum fakat 2 yaşında çocuğumuz var daha dava günü belli değil nasıl hareket etmemiz gerekiyo

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Bir avukat ile dosyanızın takibini yapmanızda fayda var. Soruşturma aşaması önemlidir.

 9. Edanur dedi ki:

  Merhabalar avukat bey oğlum uyuşturucu ticareti suçu ile yargilanmakta 2 ay oldu cezaevinde önümüzdeki hafta mahkemesi var üzerlerinde yakalanan herhangi bir uyarıcı madde yok sadece yanındaki arkadosi içtigi uyuşturucuyu yanlarına gelen iki kişiye vermiş onlarda gizli sorusturmaciymis.fotograf kaydı da yok oğlumun ama arkadaşının var
  Avukatimiz gizli sorusturmacilar mahkemeye gelirler ise tahliye oluruz diyor. Mahkemeye gelmezler ise ertelenme oluyormuş sanır. .. gelmeme amaçları nedir gizli sorusturmacilarin. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim simdiden

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Herhangi sebep olabilir.

 10. Asımcan dedi ki:

  Merhaba dün ilk defa çok az bir miktar uyuşturucuyla yakalandım ifademde içmek için aldım ama kullanmadım dedim sizce ceza alırmıyım

 11. Sibel dedi ki:

  Merhaba,
  Benim eşim 50 adet extacy üzerindeyken yakalandı. Eşim arkadaşının yanına gitmiş o sıra polisler arkadaşını durdurup üst araması yaptığını görünce eşim ilk defa böyle bişeyle karşılaştığı için korkup kaçmış. Eşimi takiple 500 metre sonra yakalamışlar ve telefonunu istemişler oda özel fotoğrafları var diye vermek istememiş üzerindekilerinide kendisi polise vermiş sonra onu ters kelepçe yapmışlar illa telefonunu açmak istemişler oda inat ettiği icin açmamış üstüne yüklenmişler imdat diye bağırmış sen göreceksin seni torbacılıktan yargılatıcaz diyip sonra arabaya bindirmisler. Arkadaşıda birlikte kullanmışlığımız oldu ama üstünde bisey olduğunu bilmiyodum demiş. Karakola getirdiklerinde arkadaşına yüklenmişler bak senide aynı şekilde yaparız içeriden çıkamazsın diye yüklenmişler. İfadede 1,2 tane istedim banada verecekti diye polisler yazmış arkadaşı sadece arada para muhabbeti geçmedi olarak dikkat ettiği icin ifadeye imza atmış ama eşim polis tutanagını söylediklerini kabul etmediği için imzalamamış cünkü eşim icin telefonu kırmaya çalıştı falanda yazmışlar. Sicili tamamen temiz ve kendisi servis aracımızla bir şirkete bağlı olarak çalışmaktadır. Servis aracımız benim adıma ama ödemeler vekaleten her ay eşimin adına yatmaktadır. Bunun için aylarca kestiğimiz faturalar ve ödeme dekontlarınıda dosyaya ekledik. Arkadaşı kolluk kuvvetlerinin zoruyla o ifadeyi verdiğine dair savcılığa gidip ifade değişikliğide yaptı. 47 gün oldu. Ben çalışıyorum o çalışıyo bizim bu itham ettikleri şeyi yapmaya ihtiyacımız bile yok sadece ilk defa böyle bisey olduğu icin korkmuş. Durumumuz ne olur lütfen bilgi verirmisiniz lütfen ikimizde perişanız çünkü

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Dosyada aleyhinize olan hususlar var. Eşiniz o olay tutanağına imza atmışsa aksini ispat etmek zorunda kalacaktır

 12. Sibel dedi ki:

  Birde arkadaşını tanık olarak göstermişler ve o gün karakolda ifadesini alıp bıraktılar ona herhangi bir işlem yapmadılar. Arkadaşı ifadesini değiştirirkende arkadaş olduğumuza dair daha önceden hep birlikte çekilmiş olduğumuz fotoğraflarımızıda ekledi ifadesine.

 13. Sibel dedi ki:

  Polis tutanağına imza atmadı öyle yazdıkları için. Hatta polislerin yaka kameralarında telefonu kırmaya çalışmadığını görebileceklerini ve bunu izleyebileceklerini dile getirdi ama hala tutukluluğu devam etmekte. Kendisi içtiğini kabul etmiş ifadesinde zaten. Bu süreç ne kadar sürer acaba hiç oraların insanı değil 47 gündür onunda benimde gözümüzden yaş dinmedi. Sırf polislerin egolarından dolayı şuan içeride ve biz bunu çekiyoruz maalesef

 14. Dego dedi ki:

  Merhaba arkadasim 7 adet hap 2gr esrar bulundurmaktan, satici konumunda yargılanacak fakat kendisi icici ve ifadesinde de icici oldugunu beyan etmis. Yillik tüketim miktarini gecmiyor diye biliyorum. Bu durumda ceza alir mi alirsa süresi ne kadar olur. Bu konu hakkinda biligilendirebilir misiniz beni?

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Haplar sentetik ise 15 yılla yargılanacaktır. Hem hap hem esrar var olduğunu söylediniz. Bu çeşitliliği ve maddelerin bulunma şekli durumu açığa izah açısından önemlidir.

 15. Ercan dedi ki:

  Oğlumun kiraladığı bir evde arkadaşı kalmaya gelmiş Oğlum evde yokken arkadaşı evde 2 kilo esrar maddesi yakalamış Ama evin içerisinde değil çantayı camdan atmış Kendisi de camdan atlamış dışarıda yakalanmış ama oğlum da ev sahibi olarak onu da tutukladılar kesinlikle bu olayla bir alakası yok parmak izi incelemesi ne gitmiş malzemeler kendisi parmak izinde de hiçbir şekilde parmak izinin olmayacağını söyledi Bu konuda bir bilgi verebilir misiniz

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Maddeninin bulunma şekli ve ihbar durumu ve diğer dosya durumuna göre ele alınması gereken bir konu bu durum.

 16. Pelin dedi ki:

  Mrb eşim evde 1.300 gram esrar yakalttı ve terasta 102 kök yaş vardı ve şuan içerde bunum cezası ne kadar dır ilk defa böyle bişeyin içine düşüyoruz daha önce bi dosyası felan yok sigara dahi içmez bununla ilgili bi bilgi ala bilirmiyim lütfen cvp verirseniz sevinirim.

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   10 yıldan başlıyor.

 17. Mirac dedi ki:

  Merhaba bugun abimi cevirmede aliyolar yaninda arkadasi var arama yapilinca aracta uyusturucu buluyolar suanda gozaltina alindi benimle bi alakasi yok yanindaki arkadasina ait oldugunu soyluyor bu durumda abim ceza alirmi alirsa nekadar bi sure alir

 18. Sinem dedi ki:

  Merhaba kardeşim kiralık araçta 76 grm bonzai 100 grm kubar esrar 50 grm metafamin 1 tane uyuşturucu kullanma aparatı yakallatı 3 kişiler arabada parmak izi ve telefon kaydı temiz geldi 3 aydır tutuklu yaşadığı yerde KOM takibi altındaymış 3üde sizce sonuç ne olur lütfen yardımcı olurmusunz

  1. Avukat Tevfik YILDIRIM dedi ki:

   Sonuç dosyayı görmeden bir şey diyemem ama hiç açıcı değil

Bir Yorum Yazın

Hukuki Danışmanlık Ücretlidir. İletişim ve Randevu için arayabilirsiniz.
× Whatsapp